Játra a ostropestřec mariánský

Účinky ostropestřce na játra

Potraviny, lieky i vitamíny po prehltnutí prejdú pažerákom, v krátkom čase sa spracujú v žalúdku a ďalej pokračujú do tenkého a hrubého čreva. Tam sa z črevného obsahu vstrebávajú do krvi všetky potrebné, ale i škodlivé látky. Táto krv potom putuje vrátnicovou žilou na zužitkovanie do pečene.
Niektoré spracované látky sa tu ukladajú do zásoby, ostatné sú pokračujú ďalej do krvného obehu, a tak do celého vášho tela. Prečo je zdravá pečeň pre človeka taká dôležitá a ako s tým súvisí pestrec mariánsky?

Regenerace jaterní membrány

Ostropestřec je bylina - plod bodláku, s úžasnými schopnostmi při tvorbě nových buněk a regeneraci jater, tj. jaterní membrány. Ta má za úkol zachytit v krvi látky, které se vstřebaly přes stěny střev, ale pro náš organismus jsou nežádoucí. Pokud je poškozená játrová membrána, v krvi kolují látky jako konzervanty, potravinářská barviva, obecně známé jako volné radikály. Volné radikály vážou na sebe tuky a spolu se tak usazují. Tímto způsobem poškozená játra zvýšeně zachycují tuky a tukovatí a ucpávají se. Jejich úkolem by přitom mělo být zásobování výživových látek, které máme v přebytku, aby v době nouze dodala potřebné látky do krve.

 • Hospodaří s energií

  Játra přeměňují (metabolizují) vstřebané cukry, tuky a bílkoviny, připravuji je k použití v organismu. Játra skladují energii a důležité látky (minerály, vitaminy) a podle potřeby je uvolňují do krevního oběhu a tvoří žluč.

 • Odstraňují jedovaté látky

  Játra představují důležitou vstupní bránu do organismu, působí jako filtr, který z protékající krve odčerpává škodlivé nebo jedovaté látky.

 • Mají regenerační účinky

  V játrech vznikají bílkoviny a další důležité látky - enzymy účastnící se na výrobě energie, hormony stimulující činnost ostatních orgánů a bílkoviny udržující rovnováhu tekutin v těle. Látky tvořené játry jsou základními složkami v procesu srážení krve.

 • Zásobují tělo živinami

  Žluč vylučovaná do střeva ovlivňuje vstřebávání tuků a vstřebávání některých vitaminů. Žlučí játra navíc vylučují nadbytečné látky.

Přesvědčte se o příznivých účincích Ostropestřce mariánského sami

OBJEDNAT OSTROPESTŘEC MARIÁNSKÝ